2003 nyarán kezdődött a dolog, a Kisházban íródott daláradat volt az első lépés (Máté és Soma hozta létre), majd rövidesen csatalakozott hozzájuk Balázs és Peti (basser és dober szerepben), és elindult útjára a zenekar. Három éven keresztül tartott az első periódus, számos jó hangulatú koncerttel, néhány vidéki próbálkozással és pár demófelvétellel.
Aztán 2006 nyarán fordulópont következett, a zenekar feloszlott. Ekkor lépett elő Ákos, aki Mátéval új irányt adva továbbírta a történetet: két évig működött a zenekar trió felállásban, szintén számos koncerttel, és egy 4 számos demóval. Majd néhány dobos váltás után megtalálta a megoldást Andris személyében, és 2008 őszén Soma is visszaszállt a csapatba. Ekkor kezdték írni első koncept albumukatVágta az őrültek házában címmel, mely 2010 tavaszán jelent meg.
2011 nyarán változás következett, ugyanis Soma kiszállt a zenekarból. Aztán 2013 nyarán kilépett Milák Andris és Murányi Ákos is, maradt egyedül (a teremben) Murányi Máté. Hirdetések alapján keresett hangszeres tudású emberkéket, hogy a nótaírás ne maradjon abba.
Őszre meg is jöttek az új zenészek: Juriga Dávid (bass), Tóth Attila (gitár), Czimbal Domonkos (dob). Az együtt zenélés gyümölcse Plaphone néven - akkor volt névváltozás - egy kislemez lett, Öt emelet címmel. 2015 őszéig tartott ez a felállás, majd közös megegyezéssel felbomlott a zenekar.
Ezek után mégis hogy jött létre a második nagylemez?
2015. november. Varga András (gitár) csatlakozott Mátéhoz és beindult a gép. Máté, régi haverját Gadácsi Pétert (bass) felhívta telefonon, nincs-e kedve zenélni...? Péter meg mondta, hogy hogyne lenne, így már csak a dobos hiányzott. Ám őt is meglelték Márky Andris (dob, ex-Totalkommander) személyében.
Így aztán, 2018. Februárjában, nekivágtak a második nagylemezüknek, Atlasz címmel, melyben pár görög mitologiai hős, lelkébe bújva írták a dalokat.
Jól tudom hogy három külön dobos hallható a lemezen?
Igen, idő közben Márky András magánjellegű elfoglaltságai miatt, távozott a zenekarból. A lemezen 5 nótát Ő dobolt fel. Kettőhöz, volt ex-dobosukat, Milák Andrást kérték meg hogy doboljon. Viszont, neki kellett állni dobost keresni, a többi dalhoz, valamint a zenekarba. Rá is találtak 2018. nyarán Eötvös Gábor személlyében. Gábor fel is dobolta a maradék dalokat, és azóta zenekar tagja. Dobolás mellett, kitűnő festő és grafikus. Az Atlasz című nagylemezük, grafikai munkáját, Ő készítette.
Beszéljünk akkor az Atlasz nagylemezről:
1.Khárón - a dalnak pár szövegfoszlánya már 2009. körül úszkáltak a fejben aztán a dal születésekor rá is igazítottuk kiegészítve - igazából érzés és helyzetfestő a dal, amikor kapcsolatba kerülsz a tutajossal aki átvisz - Márky Andris dobolta(ex-plafon)
2.Posszeidon - Szabadon zenélgettünk a próbahelyen a fő témák ott születtek, és összhangba hoztuk Poszi bácsival - érdekesség hogy a nagy vihart, dörgö-kavargó effekteket a 6/4 rész előtt úgy oldottuk meg hogy a stúdióban volt 2 darab, csapágyon forgó forgószék és azokat megpergettük véletlen és nagyon jól morogtak ...heheh.... - onnantól nem volt kérdés a vihar ábrázolása...Pepe (Tóth Péter - hangmérnök) tudta hogy ilyen székeket kell venni... Plafonéknak jó lesz majd valamire, mivel minden albumon valami extrém és érdekes hangszert használunk - kicsit sablonos a mondani való: Világ ébredjen merre tart a Föld és Poszi bá miért is dühös néha - Márky Andris dobolta(ex-plafon)
3.Árész - Főhősünk elérkezik egy csata mezőre ahol betekintést nyer és látja Árészt - Szembesül hogy mekkora rossz arc mert csak az öldöklés pusztítás vezérli mindegy hogy melyik oldalon áll - nem is bírja emberünk s ott hagyja a csata mezőt s betér a helyi ivóba. A dal végén kis hangjáték mutatja be ezt a jelenetet, amit megfelelő képzelőerővel átélhetünk. - itt a dobot Eötvös Gábor tolta a mostani dobosunk
4.Prométeusz - egyszerű rock dal az albumon ez a leghosszabb tétel - tüzet lehozta nekünk, embereknek, ezért jó fej alak. Megérdemelte hogy énekeljünk róla - Márky Andris dobolta(ex-plafon)
5.Khronosz - szép dúdolgatós lassú tétel az időről a Down nevű zenekar egyik nótája inspirálta - szöveg nincs is benne.... nem is kell - a slide szóló a stúdióban lett kitalálva, mint rögtönzött színesítő dallam füzér. Pepe jól összeolvasztotta... jeeeee - Márky Andris dobolta(ex-plafon)
6.Minótaurusz - jópofa dal Milák Andris(ex-Plafon) dobolta fel, pont ráért... köszönjük neki hogy kisegített - sokáig nem volt rá szöveg. Utolsó pillanatban kristályosodott ki. Addig nem is tetszett nekem ez a nóta, viszont Pitykónak (basszeros) igen. Aztán jött a szöveg. Nekem megtetszett Pitykónak meg nem.... .Nem vagyunk egyszerűek. - amúgy a média labirintusáról szól a dal, kit hogy irányíthat.
7.Akhilleuszh - a dal régi és innen indult az ötlet, hogy album legyen, a görög arcokról - Márky Andris dobolta(ex-plafon)
8.Tajgetosz - egy abortusz ellenes dal, szövegben benne van minden - ez a kakukktojás a lemezen - ebben is Milák Andris(ex-Plafon) dobol
9.Klüklopszh - Ez a sláger nótánk, direkt a úgy írtuk, hogy a rádiókban leadható legyen...háháháhá - A Francokat! - ez is közös szabad zenélésből született a szöveg is akkor ott meg a dal is. Ösztönösen jött. - egy két részt kidolgoztuk utólag meg a szöveget is csinosabbá tettük és meg is volt - az egyszemű...óriás...hogy tudja feldolgozni a külső tulajdonságait - mostani dobosunk Eötvös Gábor dobol benne
10.Exodus - és főhősünk elérkezett az időgéphez és visszatér a mostani időbe - Pepével készítettük (Tóth Péter hangmérnök) hirtelen felindulásból hogy ne bevezetője legyen a lemeznek hanem lezárása ≫ PáÁákk!! ≪